darmowa dostawa materace KOŁO

 Infolinia i zamówienia telefoniczne pn.-pt. 10.00 -18.00, sob. 10.00-14.00

Twój koszyk jest pusty

Poduszki ortopedyczne - jak wybrać poduszkę?

Nic nie wpływa tak dobrze na dobre rozpoczęcie dnia, jak komfortowo przespana noc. Dopasowana poduszka może odmienić jakość snu i całego następnego dnia. Poduszka wpływa nie tylko na jakość snu, ale decyduje także o tym w jakim stopniu wypoczywamy i jak szybko regenerujemy swoje siły.

ZABRANIA SIĘ KOPIOWANIA TEKSTU więcej...

poduszki ortopedyczne na ból szyi

Źle dobrana poduszka może wpływać na:

  • Bóle głowy
  • Bóle karku/szyi
  • Drętwienie ramion i rąk
  • Dyskomfort
  • Chrapanie
  • Problemy z oddychaniem (objawiające się rzężącym/świszczącym oddechem)

Źle dobrana poduszka raczej nie jest powodem występowania w/w problemów, ale z pewnością wiąże się z tymi symptomami, co w konsekwencji znacząco obniża jakość wypoczynku.

Jeśli posiadasz kilkuletnią, wysłużoną poduszkę musisz zdać sobie sprawę z tego, że w jej wnętrzu może znajdować się Twój zrogowaciały naskórek, pleśń, grzyby, kurz i roztocza, które mogą stanowić nawet połowę wagi poduszki.

Kiedy wymienić poduszkę?

Eksperci twierdzą, że poduszkę powinniśmy wymieniać co 12-18 miesięcy.
Po dwóch latach zdecydowanie musimy ją wymienić! 

Jeżeli zależy Ci na poduszce, która będzie służyła wiela lat musisz wiedzieć, że istnieją poduszki ortopedyczne, których wkład możesz prać, np. Poduszka AIR, co zdecydowanie przedłuża ich żywotnosc i higienę snu.

Pozycja snu a wybór poduszki

Zanim kupisz nową poduszkę, zastanów się w jaki sposób śpisz.

Najważniejsze jest, by poduszka pomagała utrzymać Twoją głowę w tzw. naturalnej pozycji tzn. pod kątem niemal prostym w stosunku do ramion. Głowa nie może być zbytnio odgięta, ani zbytnio skierowana w stronę barku.

Poduszka ortopedyczna dla śpiących na plecach

Śpiący na plecach potrzebują cieńszych poduszek, by ich głowa nie była zbytnio przyciągnięta w stronę klatki piersiowej. Szukaj poduszki dopasowującej się do karku, takiej która spowoduje, że szyja będzie dobrze podtrzymana, a jej naturalna krzywizna (lordoza) będzie zachowana (np., poduszki z wkładem żelowym)

Poduszka ortopedyczna dla śpiących na boku

Śpiący na boku potrzebują nieco twardszej poduszki, która wypełni dystans między uchem, a ramieniem (doskonałe są poduszki profilowane).
Śpiący na brzuchu: Poszukaj poduszki niemal płaskiej poduszki. Być może nawet nie potrzebujesz żadnej poduszki pod głowę, jednak rozważ wsunięcie jej pod brzuch, by uchronić się przed bólem nienaturalnie wygiętego kręgosłupa lędźwiowego.

Poduszki ortopedyczne - rodzaje wypełnienia

W dzisiejszych czasach nie ma problemu z dobraniem odpowiedniego wypełnienia poduszki.
Do wyboru mamy poduszki żelowe, poduszki lateksowe, poduszki z pianki termoelastycznej, są one bardzo popularne ostatnimi czasy, gdyż zapewniają dobre podparcie dla szyi, utrzymują prawidłowy dystans między uchem, a ramieniem.
Co jest najlepszym wyborem? To zależy od tego, jak się czujesz danego dnia. Większość ludzi powinno mieć nawet kilka rodzajów poduszek do użytku, by móc wybrać odpowiednią w danym momencie.
Każde wypełnienie poduszki spełnia inne funkcje. Niekiedy po całym dniu odczujesz ulgę, gdy poduszka dobrze wesprze Twoją szyję, bywają dni, gdzie tego typu poduszka może okazać się niekomfortowa.

Poduszki ortopedyczne - typy wypełnień 

 Poduszki z pianki 

Zwróć uwagę na gęstość. Im wyższa gęstość, tym lepsze wsparcie dla kręgosłupa. Uważaj jednak, by pianka nie była zbyt twarda, gdyż to może powodować dyskomfort objawiający się, np. bólem małżowiny usznej, która jest zbytnio przyciśnięta do podłoża.

Poduszki z pianki termoelastycznej

Są to jedne z najpopularniejszych poduszek ponieważ ich wkład redukuje punkty nacisku, pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu ciała i zapobiega częstym zmianom pozycji w nocy. Tego typu poduszki są produkowane w różnych kształtach, np. konturowym, który dobrze wspiera szyję.

 Poduszka Lateksowa

Jest to poduszka z  wkładem antyalergicznym, nie gromadzącym kurzu, nie pozwalającym na rozwój pleśni i grzybów.