koszyk50
 • Materace Koło - jaki materac kupić?

Materac twardy, czy miękki?

Jak dobrać twardość materaca?


twardy miekki


Dotykanie materaca jest najczęstszą metodą określania jego twardości podczas zakupu. Niestety metoda ta kompletnie nie jest w stanie nam odpowiedzieć, czy dany materac posiada twardość odpowiednią dla naszego ciała. Aby określić twardość materaca powinniśmy się na nim położyć, aby ciężar naszego ciała był rozłożony równomiernie na całej powierzchni.


Czego tak naprawdę oczekujesz?


Jeżeli szukasz materaca „twardego” powinieneś zastanowić się, co tak naprawdę rozumiesz pod tym pojęciem. Czy szukasz rzeczywiście materaca twardego, czy jednak bardziej zależy Ci na dobrym i komfortowym podparciu kręgosłupa?
Różnica jest zasadnicza, np. w przypadku materaców kieszonkowych materace o mniejszej gęstości sprężyn na m2 będą „twardsze” od materaców typu multipocket, w których ilość sprężyn jest podwojona. Jest to ocena znacznie uproszczona, gdyż większa ilość sprężyn na m2 zdecydowanie lepiej podpiera kręgosłup i stanowi o lepszej jakości materaca.


Jak określić twardość materaca?


Należy sobie zdać sprawę z tego, że twardość materaca jest odczuciem bardzo subiektywnym i zależy od wielu różnych czynników między innymi: wagi ciała, najczęściej przybieranej pozycji podczas snu, schorzeń kręgosłupa oraz indywidualnych przyzwyczajeń. Niektórzy określą dany materac jako twardy, inni ten sam model zakwalifikują raczej do kategorii materaców miękkich.

 

Waga ciała

wagaDo niedawna królował pogląd, wg. którego osoby ciężkie powinny wybierać materace twarde, a te o mniejszej wadze miękkie.
Istotnie, waga jest czynnikiem bardzo istotnym, jednak kluczowe znaczenie odgrywa ergonomia spania, czyli pozycja śpiącego i ułożenie kręgosłupa w tej pozycji.

 


Pozycja podczas snu

Odgrywa największe znaczenie podczas doboru materaca. Nie branie tego czynnika pod uwagę jest największym i najczęstszym błędem podczas procesu doboru odpowiedniego podłoża do spania.

 

Materac dobrze dobrany


prawidlowy materac

Dla śpiących na plecach – biodra powinny zagłębić się w materac, by kręgosłup utworzył zachował naturalną linię przypominającą literę „S” tzw. lordozę - łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną. U człowieka fizjologiczna lordoza występuje w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa.

Dla śpiących na boku – biodra i ramiona powinny być zagłębione w taki sposób, aby tkanki otaczające nie były uciskane, a kręgosłup tworzył linię prostą. Kończyny nie drętwieją, a kręgosłup znajduje się w komfortowej pozycji.


Jeśli materac jest zbyt twardy

za twardy

 • Naczynia krwionośne są uciskane w miejscach wystających punktów kostnych – barki, biodra. Powoduje to drętwienie kończyn, częste zmiany pozycji podczas snu. Efektem jest ból związany z niedokrwieniem i uciśnięciem tkanek otaczających te newralgiczne punkty.
 • Mięśnie utrzymujące kręgosłup zamiast odpoczywać i rozluźniać się ciągle pracują, by utrzymać kręgosłup w odpowiedniej pozycji. Po przebudzeniu mamy problem ze zgięciem się, kręgosłup jest sztywny, a mięśnie napięte.
 • Budzimy się zmęczeni, towarzyszy nam uczucie często określane jako „połamanie”

 

Jeśli materac jest zbyt miękki

zbyt miekki

 • Ciało „tonie” zapada się w materacu, przybieramy pozycję podobną do spania w hamaku, jest to ugięcie bardzo nienaturalne dla kręgosłupa, doprowadza to do uciśnięcia stawów międzykręgowych, podrażnienia korzeni nerwowych
 • każda zmiana pozycji wymaga wysiłku
 • mięśnie nie mogą się zrelaksować są naciągnięte, gdyż muszą ciągle dbać o właściwe wsparcie kręgosłupa,
 • budzimy się z bólem pleców, zmęczeni, trudno po przebudzeniu wyprostować się

 

materac-twardy-promocjaWiek

Również wiek wpływa na ocenę twardości materaca. Ta kwestia jest szczególnie istotna w przypadku osób starszych. Seniorzy preferują materace nieco bardziej miękkie, niż osoby młodsze, jest to uzasadnione, gdyż częściej w tym wieku występują choroby układu krążenia, które zbyt twardy materac może wzmagać. W przypadkach przymusu dłuższego pobytu w łóżku doskonale sprawdzają się materace termoelastyczne, które niwelują ryzyko powstawania odleżyn.


Schorzenia kręgosłupa

Osoby z bólami pleców i szyi powinny zwrócić uwagę na rodzaj bólu i na tej podstawie wybrać odpowiedni materac. Więcej na temat doboru materaca w przypadku schorzeń kręgosłupa znajdziesz tutaj…

 

 

 

Infolinia

kontakt materace koło 1

 tel. 71 30 71 002

kom. 534 448 001

 pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00     

Jeśli konsultanci są zajęci, to zadzwoń ponownie!  

 

Najczęściej kupowane

 • Hit!
 • 160x200
 • Na ból kręgosłupa
 • Dobra cena
 • Top 1
 • Space
 • Medivis H2/H3

Materac 160x200

Materac kolo venus mp Materac 160x200 Venus Multipocket H2 lub H3. Sprawdzona jakość!

Materac kieszonkowy 160x200

materac venus x5 sliderMaterac 160x200 i 140x200 Venus Multipocket x5. 

 

Najlepszy na ból kręgosłupa!

medivis lux komfor główna promo

 Materac Medivis Lux Komfort był najczęściej wybieranym przez  klientów naszego sklepu, którzy zmagali się z bólami  kręgosłupa.

Dobra cena!

materac estrella lux

Materac Estrella Lux 160x200 wybierany przez naszych klientów, którzy cenią wysoką jakość w dobrej cenie.

Naturalny Lateks!

materac naturalny lateks

 Materac 100% naturalny lateks 160x200

Space 1000s nowa niższa cena

Materac Space 1000s 160x200 - materace koło

Materac Space 1000s 160x200 wybierany przez klientów naszego sklepu, którym szczególnie zależy na komforcie.

Medivis Lux

materac 160 x 200 medivis

Termoelastyczny Medivis Silver Active H2/H3 

logo materace kolo mini1

Salon Firmowy Materace Koło

www.materacekolo.com.pl to sklep firmowy producenta Materace KOŁO M&K Foam, który oferuje niezrównany wybór materaców, które można dopasować do każdego budżetu i potrzeb. Jesteśmy znani z profesjonalnej pomocy w wyborze materaca do spania, słyniemy z  troski o naszych klientów i możemy zaproponować ceny nie do pobicia. Wybór materaca do spania w naszym sklepie staje się prosty. Szeroki wybór  producenta Materace KOŁO, szybka realizacja wysyłki powoduje, że w przeciągu paru dni od zamówienia możesz się cieszyć komfortowym snem.

 Porady materace kolo 2  Wybór Materaca do spania

Kompleksowa oferta M&K Foam Materace KOŁO zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, wliczajac w to osoby posiadające niestandardowy wymiar ramy łóżka, np. łóżka antyczne, czy wykonane pod konkretny wymiar. Jedyne co musisz znać, to wymiar materaca, który potrzebujesz, po czym możesz wybrać rodzaj materaca: materace kieszonkowe (również kieszoknkowe multipocket), materace lateksowe odznaczające się dużą odpornością na odkształcenia, materace piankowe wysokoelastyczne, materace termoelastyczne oferujące bardzo wysoki komfort snu.

 materace kolo poradnik

Materac twardy, czy miękki?

Jeżeli wahasz się pomiędzy wyborem materac twardego lub miękkiego możesz skorzystać z naszego poradnika - "Materac twardy, czy miękki?". W większości przypadków o wyborze twardości materaca decyduje waga, wzost i co bardzo istotne pozycja, jaką przybieramy podczas snu. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących twardości materaca skontaktuj się z nami.

 jakosc materace kolo

Materace Koło - wysoka jakość, zaufana marka

Decydując się na materac Koło M&K Foam korzystasz z ponad 20 letniego doświadczenia producenta materaców do spania. O wysokiej dbałości o Twój komfort przekonasz się zaraz po złożeniu zamówienia w naszym sklepie. Możemy zagwarantować Ci, że za materac nie zapłacisz więcej niż to konieczne, ponieważ zapewniamy bezpłatną wysyłkę kurierem na terenie całego kraju.

 materce kolo na wymiar  Wymiary materaca i materace na wymiar

Proponujemy materace we wszystkich standardowych wymiarach. Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200, 100x200 oraz podwójnych 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200. Każdy materac można również zamówić pod konkretny wymiar ramy łóżka, materac na zamówienie można dopasować, np. do łóżek amerykańskich, kontynentalnych. Na życzenie możemy również wykonać materace dłuższe dla osób wyższych, np. 200x210 lub 200x220.  Wykonujemy również materace do łóżekczek 60x120 lub 70x140. Więcej o  materacach na wymiar.

 materace kolo dostawa  Dostawa materaca gratis!

Rozumiemy, że chcesz móc szybko skorzystać z komfortu i relaksu, jaki dostarczają nasze materace, dlatego proponujemy bezpłatną wysyłkę kurierem. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać swój czas i spożytkować go na  zdrowy wypoczynek.

Copyright © Materace KOŁO MateraceKolo.com.pl 

Materace KOŁO Sklep Firmowy sklep online producenta MK Foam.

Znajdź nasz sklep materace Koło na Google+ Facebook Youtube Pinterest