koszyk50
  • Materace Koło - jaki materac kupić?

Najlepsze materce? Rodzaje materaców do spania.

rodzaje materacy


Jak wybrać najlepszy materac do spania?

Czym sie kierować w wyborze materaca?

Czym się róznią wypełnienia w materacach?

 

 

Materace do spania sprężynowe (bonelowe)

sprezynaTego typu materace znane są od dawna. Kiedyś tapicerzy przykrywali wierzch sprężyn cienką warstwą pianki poliuretanowej, która miała stanowić warstwę izolacyjną między zastosowanym wewnątrz drutem, a ciałem człowieka. Z czasem, niestety słabej jakości pianka nie wytrzymywała ciągłej eksploatacji i sprężyny przebijały tapicerkę wydostając się na zewnątrz.
Obecnie sprężyny w materacach bonelowych pokrywane są warstwą ochronną, która zapobiega wydostawaniu się ich na zewnątrz, taka warstwa często wykonana jest z filcu, włókna kokosowego, trawy morskiej, nierzadko połączonej z pianką poliuretanową. W zależności od rodzaju warstwy ochronnej materace mogą być twarde (kokos) lub miękkie (filc i pianka).


lightbulb (1)Ciekawe: Sprężyny w materacech bonelowych są ze sobą połączone w zwoje. Liczba zwojów sprężyny świadczy o sprężystości i grubości materaca. Im więcej zwojów tym materac grubszy i bardziej sprężysty. Największą sprężystość mają materace 5-cio zwojowe.

exclamation1Ważne: Decydując się na materac bonelowy, należy zwrócić uwagę na jakość i średnicę drutu. Średnica drutu 2,2 mm powinna nas zadowolić, a jakość wykorzystanego drutu powinna być potwierdzna certyfikatem ISO 9001

 
Zalety   Wady 

 

 add Największą zaletą materaców  bonelowych, jest ich   cena. Materac  ze  sprężyn bonelowych można kupić za  stosunkowo niewielką  cenę.

 add Materac bonelowy jest  stosunkowo twardy, (szczególnie w  przypadku, gdy warstwa ochronna jest  wykonana z włókna  kokosowego), trzeba pamiętać, że dla jadnych jest to zaletą, dla innych wadą.

                                          

 remove Materace z wkładem ze sprężyn bonelowych mają bardzo małą elastyczność punktową, co  oznacza, że pod ciężarem śpiącej osoby odkształca się cała powierzchnia materaca w kierunku  do najcięższego miejsca. Powodem są połączone ze sobą sprężyny. Takie rozwiązanie jest  mało  komfortowe – materac nie dopasowuje się do kształtu ciała. Ma to niemały wpływ na  komfort  snu, szczególnie jeśli śpimy z partnerem 

Materace do spania kieszonkowe (kieszeniowe)

kieszonka copyMaterace kieszonkowe (lub inaczej – kieszeniowe), są inną kategorią materacy sprężynowych. Sprężyny w materacach kieszonkowych mają mniejszą średnicę, niż w materacach bonelowych i są w kształcie walca.
Nazwa materace kieszonkowe, pochodzi od specjalnych kieszonek z tkaniny, w których umieszczone są pojedyncze sprężyny. Dzięki kształtowi sprężyn i umieszczeniu ich w osobnych kieszonkach każda ze sprężyn pracuje niezależnie. Powoduje to, że materac jest bardziej elastyczny i bez trudu dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Sprężyna kieszeniowa pozwoli bardziej "wypukłym" częściom ciała - jak np. biodra czy ramiona - zapaść się głębiej w materac, zwiększając komfort snu i sprawiając, że kręgosłup będzie ułożony w naturalnej linii niezależnie od tego, czy śpimy na wznak, czy na boku.

 

lightbulb (1)Ciekawe: Im więcej sprężyn w materacu, tym jest on bardziej elastyczny. Ilość sprężyn ma wpływ na lepsze dopasowanie się podłoża do kształtu ciała i odwzorowania figury śpiącego na powierzchni materaca. Materace kieszonkowe z bardzo dużą ilością niewielkich sprężyn określa się mianem „multipocket”.

exclamation1Ważne: Przy zakupie materaca kieszonkowego należy zwróć uwagę na materiał, którym okryte są sprężyny (tzw. rodzaj obłożenia). Pianki poliuretanowe są względnie tanie ale nietrwałe (potrafią się wygniatać), pianki lateksowe są bardziej elastyczne i trwalsze, co powoduje jeszcze lepsze dopasowanie materaca.

 
Zalety   Wady 

 add Materac kieszonkowy ma dobrą elastyczność. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i dobrze podpiera kręgosłup dbając, by został zachowany jego anatomiczny kształt.

 add Materac kieszonkowy stanowi dobre rozwiązanie dla dwojga osób śpiących na jednym materacu. Sprężyny umieszczone w kieszonkach nie przenoszą ruchów materaca spowodowanych zmianą pozycji partnera. Wszystkie sprężyny pracują niezależnie.

                                          

 

 remove Materace kieszonkowe są stosunkowo ciężkie. Powoduje to duża ilość sprężyn wykonanych z grubszego (wysokogatunkowego) drutu. Problem zatem może stanowić regularne przewracanie materaca na drugą stronę (zalecane raz na 6 mies.), przesuwanie łóżka z położonym nań materacem, lub podnoszeniem stelaża w celu schowania pościeli do skrzyni łóżka.

remove Materace kieszonkowe raczej nie są zalecane do stelaży ruchomych, w których podnoszony jest zagłówek lub zanóżek. Przede wszystkim są za ciężkie i mogą powodować, że korzystanie z mechanizmu będzie utrudnione. Ponadto Materace kieszonkowe nie powinny być zginane, gdyż grozi to odkształceniem sprężyn.

 

Materace  do spania leteksowe

materace-lateksoweWypełnienie materaców lateksowych stanowi naturalny kauczuk pozyskany po procesie wulkanizacji naturalnego mleczka kauczukowego. Naturalny kauczuk jest mieszany z lateksem pozyskanym w sposób syntetyczny . Dzięki temu procesowi uzyskuje się wyjątkowo trwały wkład materaca. Wykonanie wkładu materaca lateksowego z pianki kauczukowej jest gwarancją trwałości i sprężystości wielokrotnie większej niż ma to miejsce w przypadku zwykłych pianek poliuretanowych.

 

exclamation1Uwaga: Nie kupuj materaca lateksowego, który ma mniej niż 12cm wysokości. Taki materac nie zapewni dobrego podparcia ciała. Najlepiej, gdy grubość materaca lateksowego oscyluje wokół 17-20 cm.

 
Zalety   Wady 

 

 add  Materace lateksowe idealnie nadają się do współpracy ze stelażami o regulowanej wysokości (regulacja ręczna lub elektryczna).

 add Podobninie jak materac kieszonkowy, materac lateksowy doskonale amortyzuje ruchy śpiącego partnera, likwiduje zjawisko „bujania się” osoby śpiącej obok.

add Dzięki wysokiemu stopniowi elastyczności punktowej, materace lateksowe zapewniają doskonałe dopasowanie do kształtu ciała śpiącej na nim osoby, a przez to właściwe ułożenie kręgosłupa podczas snu.

add Wkład lateksowy jest trwały i odznacza się wysoką odpornością na odkształcenia „wygniatanie” .

addDobre rozwiązanie dla dwóch osób śpiących na jednym materacu- lateks nie przenosi ruchów "wiercącego się" partnera

 

 remove Wysoka cena.

 

 

Materace do spania z pianki wysokoelastycznej

monacoMianem pianki wysokoelastycznej określa się pianki najnowszej generacji. Pianka Kaltshaum lub Cold Foam, to pianka zimnotłoczona, którą stosuje się jako wewnętrzną warstwę materaca, gdyż posiada doskonałe właściwości nośne.
Wkłady materaców z pianek wysokoelastycznych są często profilowane ( nacinane) by uzyskać 3, 5 lub 7 stref twardości. Kanały wzdłużne i poprzeczne materaca oprócz różnej twardości zapewniają również doskonałą cyrkulację powietrz, co zapobiega przegrzaniu organizmu oraz niweluje pocenie się w nocy.

 Pianka wysokoelastyczna idealnie komponuje się z piankami lateksowymi lub zimnotłoczonymi. Dzięki takiemu połączeniu materac uzyskuje unikatowe właściwości. Różne typy pianek i lateksu łączy się na etapie produkcji lub najczęściej, poprzez łączenie dwóch warstw pianek w przeróżny sposób.

  

Zalety   Wady 

 

 add Materac z pianki wysokoelastycznej dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, dobrze podpiera kręgosłup zachowując jego anatomiczny kształt , zapewnia zdrowy wypoczynek.

add Pianka wysokoelastyczna wspaniele sprawdza się w jako miękkie przykrycie sprężyn kieszeniowych. Sprężyny zapewniają dobrą nośność i podparcie kręgosłupa, pianka powoduje, że kontakt ciała z materacem jest przyjemny.           

add Materac z pianki wysokoelastycznej doskonale przepuszcza powietrze dzięki otwartoporowatej strukturze komórkowej

add Niewielka masa własna.

add Materac z pianki wysokoelastycznej jest dobrym rozwiązaniem do stelaży regulowanych.

add Trwałość pianki wysokoelastycznej jest o 40% większa od pianek konwencjonalnych o tej samej gęstości.

 

 

 remove Nieco mniejsza trwałość, niż materace lateksowe.

 Materace do spania z pianki termoelastycznej

pianka termoelastycznaPianka termoelastyczna zwana inaczej pianką leniwą lub memory.
Pianka termoelastyczna zastosowana w materacach jest termowrażliwa, czyli reaguje na temperaturę ciała. Ciepło ciała przenikając do wnętrza materaca powoduje, że jego powierzchnia mięknie i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, zachowując jego anatomiczną budowę podczas snu. Materace z pianką termoelastyczną dopasowują się do potrzeb użytkownika.
Pianka termoelastyczna redukuje nacisk. Wytworzona pod wpływem temperatury ciała niecka w kształcie ciała powoduje, że śpiąc komfortowo, dużo rzadziej zmieniamy pozycje snu (mięśnie odpoczywają). Nasze ciało szybko się odpręża, co powoduje, że dużo szybciej zasypiamy.

 
Zalety   Wady 

 

 add Materac z pianki termoelastycznej, dzięki temu, że mięknie pod wpływem ciepła, dopasowuje się do ciała swojego użytkownika, dobrze podpiera kręgosłup i zapewnia zdrowy odpoczynek.

 add Pianka termoelastyczna dostosowując się do ciała powoduje, że rzadziej zmieniamy pozycje podczas snu, co powoduje odpoczywanie mięśni.

add Dopasowanie materaca do kształtu ciała ułatwia zasypiane.

add Zalecany w trakcie rekonwalescencji po urazach oraz dla osób zmagających się ze stanami zapalnymi stawów. Przy stanach zapalnych stawów miejsce chorobowe jest bardziej rozgrzane, co powoduje, że pianka bardziej ugina się i chroni bolącą część ciała.

add Doskonały dla kobiet w okresie ciąży i w okresie połogu. Pianka termoelastyczna otula ciało dbając o komfort przyszłej mamy.

 addMaterace termoelastyczne stanowią dobre rozwiązanie dla dwóch osób śpiących na jednym materacu. Pianka termoelastyczna najbardziej (nawet w porównaniu do lateksu i pianki wysokoelastycznej) amortyzyje ruchy "wiercącego się" partnera

 

 remove Niezbyt dobre rozwiązanie dla osób cięższych, które śpią na brzuchu. 

 

 

 

exclamation1

Uwaga: Podczas zakupu należy przyjrzeć się gęstości pianki. Gęstość jest wyrażona w kg/m3. Za bardzo przyzwoite uznaje się materace o gęstości pianki 50 kg/m3, materace z wyższej półki mają gęstość 80 kg/m3.

 

Materace do spania - zobacz nasze propozycje!

Znajdź nas na Google+Materace do spania koło zobacz

 

Infolinia

kontakt materace koło 1

 tel. 71 30 71 002

kom. 534 448 001

 pn-pt 10.00-18.00, sob 10.00-14.00     

Jeśli konsultanci są zajęci, to zadzwoń ponownie!  

 

Najczęściej kupowane

  • Hit!
  • 160x200
  • Na ból kręgosłupa
  • Dobra cena
  • Top 1
  • Space
  • Medivis H2/H3

Materac 160x200

Materac kolo venus mp Materac 160x200 Venus Multipocket H2 lub H3. Sprawdzona jakość!

Materac kieszonkowy 160x200

materac venus x5 sliderMaterac 160x200 i 140x200 Venus Multipocket x5. 

 

Najlepszy na ból kręgosłupa!

medivis lux komfor główna promo

 Materac Medivis Lux Komfort był najczęściej wybieranym przez  klientów naszego sklepu, którzy zmagali się z bólami  kręgosłupa.

Dobra cena!

materac estrella lux

Materac Estrella Lux 160x200 wybierany przez naszych klientów, którzy cenią wysoką jakość w dobrej cenie.

Naturalny Lateks!

materac naturalny lateks

 Materac 100% naturalny lateks 160x200

Space 1000s nowa niższa cena

Materac Space 1000s 160x200  - materace koło

Materac Space 1000s 160x200 wybierany przez klientów naszego sklepu, którym szczególnie zależy na komforcie.

Medivis Lux

materac 160 x 200 medivis

Termoelastyczny Medivis Silver Active H2/H3 

logo materace kolo mini1

Salon Firmowy Materace Koło

www.materacekolo.com.pl to sklep firmowy producenta Materace KOŁO M&K Foam, który oferuje niezrównany wybór materaców, które można dopasować do każdego budżetu i potrzeb. Jesteśmy znani z profesjonalnej pomocy w wyborze materaca do spania, słyniemy z  troski o naszych klientów i możemy zaproponować ceny nie do pobicia. Wybór materaca do spania w naszym sklepie staje się prosty. Szeroki wybór  producenta Materace KOŁO, szybka realizacja wysyłki powoduje, że w przeciągu paru dni od zamówienia możesz się cieszyć komfortowym snem.

 Porady materace kolo 2  Wybór Materaca do spania

Kompleksowa oferta M&K Foam Materace KOŁO zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, wliczajac w to osoby posiadające niestandardowy wymiar ramy łóżka, np. łóżka antyczne, czy wykonane pod konkretny wymiar. Jedyne co musisz znać, to wymiar materaca, który potrzebujesz, po czym możesz wybrać rodzaj materaca: materace kieszonkowe (również kieszoknkowe multipocket), materace lateksowe odznaczające się dużą odpornością na odkształcenia, materace piankowe wysokoelastyczne, materace termoelastyczne oferujące bardzo wysoki komfort snu.

 materace kolo poradnik

Materac twardy, czy miękki?

Jeżeli wahasz się pomiędzy wyborem materac twardego lub miękkiego możesz skorzystać z naszego poradnika - "Materac twardy, czy miękki?". W większości przypadków o wyborze twardości materaca decyduje waga, wzost i co bardzo istotne pozycja, jaką przybieramy podczas snu. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji dotyczących twardości materaca skontaktuj się z nami.

 jakosc materace kolo

Materace Koło - wysoka jakość, zaufana marka

Decydując się na materac Koło M&K Foam korzystasz z ponad 20 letniego doświadczenia producenta materaców do spania. O wysokiej dbałości o Twój komfort przekonasz się zaraz po złożeniu zamówienia w naszym sklepie. Możemy zagwarantować Ci, że za materac nie zapłacisz więcej niż to konieczne, ponieważ zapewniamy bezpłatną wysyłkę kurierem na terenie całego kraju.

 materce kolo na wymiar  Wymiary materaca i materace na wymiar

Proponujemy materace we wszystkich standardowych wymiarach. Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200, 100x200 oraz podwójnych 120x200, 140x200, 160x200, 180x200, 200x200. Każdy materac można również zamówić pod konkretny wymiar ramy łóżka, materac na zamówienie można dopasować, np. do łóżek amerykańskich, kontynentalnych. Na życzenie możemy również wykonać materace dłuższe dla osób wyższych, np. 200x210 lub 200x220.  Wykonujemy również materace do łóżekczek 60x120 lub 70x140. Więcej o  materacach na wymiar.

 materace kolo dostawa  Dostawa materaca gratis!

Rozumiemy, że chcesz móc szybko skorzystać z komfortu i relaksu, jaki dostarczają nasze materace, dlatego proponujemy bezpłatną wysyłkę kurierem. Dzięki temu możesz maksymalnie wykorzystać swój czas i spożytkować go na  zdrowy wypoczynek.

Copyright © Materace KOŁO MateraceKolo.com.pl 

Materace KOŁO Sklep Firmowy sklep online producenta MK Foam.

Znajdź nasz sklep materace Koło na Google+ Facebook Youtube Pinterest